Іван Артемович Загорний
Іван Артемович Загорний народився 26 жовтня 1920 року в селі Моринці (тепер Корсунь- Шевченківського району Черкаської області) у селянській родині. Навчався у Моринській неповносередній школі. Після голодомору 1932-1933 років сім’я переїхала на Одещину. Там він закінчив середню школу 1939 р. у м. Березівці і вступив до Одеського педагогічного інституту на історично-філологічний факультет, але навчатися довелося недовго, бо у грудні того самого року, під час фінської війни 1939-1940 років призвали на строкову службу до діючої армії Петрозаводського напрямку.
У Другій світовій війні (1939-1945) брав участь у бойових діях на фронтах України і Білорусії та у партизанах.
Після закінчення війни продовжувати навчання в педагогічному інституті не довелося, і життєва доля все переінакшила. У лютому 1946 року екстерном здав екзамени в Одеський інженерно-будівельнии інститут, одержав право на демобілізацію і став студентом.
Після закінчення інституту, 1951 року дістав направлення на роботу в Ізмаїльський «Облміжколгоспбуд» начальником буддільниці.
1952 року знову був призваний на військову службу в кадри військово-морського флоту і призначений старшим офіцером будівельного відділу Червонопрапорної Дунайської флотилії в Ізмаїлі.
1956 року, після ліквідації Дунайської флотилії, переведений до Криму заступником, а згодом і начальником інженерної служби (КЄЧ) Євпаторійського району Чорноморського флоту. 1958 року, при скороченні флоту, за власним бажанням, одержав дозвіл на звільнення в запас.
Переїхав до Києва і працював начальником будівельної дільниці «Головкиївміськбуду». З 1960 року перейшов на проектну роботу спочатку в «НДІОМБВ» Академії будівництва і архітектури УРСР із впровадження поточного методу будівництва сільгоспоб’єктів, а 1961 року і до виходу на пенсію 1985 року працював у Головному науково-дослідному і проектному інституті «Укрндігіпросільгосп» заступником головного інженера і технічним керівником філій інституту.
І.А. Загорний — інвалід Другої світової війни, підполковник - інженер у відставці, має державні нагороди. Історією України цікавився ще з школи та в Інституті. Переживши війну і ставши свідком ще однієї трагічної сторінки історії України, автор намагався якось знайти можливості ознайомитися із забороненими радянським режимом джерелами української історії та написати власну книжку-підручник для свої дітей, які підростали, але у тогочасній школі не мали змоги вивчати правдиву історії України. 1977 року склав «Короткий нарис української історіографії», скориставшись раніше недоступними джерелами. Сам зробив рукописну книжку з власноруч виконаними портретами видатних істориків. За допомогою цієї книжки в домашніх умовах діти самотужки мали змогу опанувати рідну історію і виросли національно свідомими українцями. Видав ту книжку у 2007 році. Пізніше доповнив і підготовив нову під назвою «Нариси української історіографії».